Pocztówki znad ‘Dzikiego Wybrzeża’

1

img-3262(B)

Półwysep Quiberon, a dokładniej znajdujące się na nim Côte Sauvage, czyli „Dzikie Wybrzeże” to miejsce w Bretanii, które trzeba odwiedzić, jeśli podobnie, jak ja, lubicie podziwiać nieokiełznaną siłę oceanu. Tutaj jak na dłoni widać potęgę żywiołów i surowe piękno natury. Zdjęcia robiłam pod koniec października, trafił mi się wyjątkowo piękny dzień i obrazy, które przewijały się wtedy przed moimi oczami w Quiberon, były jak ożywione pocztówki.

CS25 CS4 CS5

Na widokówkach z Bretanii często widzimy piękne słońce, intensywnie niebieską wodę, ogromne fale rozbijające się o skały i mnóstwo piany – wygląda to aż nieprawdziwie. A jednak, mogę zaświadczyć Wam, że takie warunki się zdarzają i że wycinek krajobrazu zatrzymany na zdjęciu po fakcie wręcz rozczarowuje, gdy w pamięci ma się niewiarygodnie długie fale tworzące się na naszych oczach i morską bryzę, która po rozpryskaniu się fali o skały, niesiona wiatrem, dociera aż do naszej twarzy.

CS2 CS3 CS6 CS7 CS8

Wróciłam z Quiberon z głową buzującą od wrażeń i z przepełnioną kartą pamięci. Trudno było mi wybrać zdjęcia do tego wpisu i niełatwo je opisać, bo chyba też żadnej słownej oprawy nie potrzebują. Jedno jest pewne: nie byłam jedyną osobą zachwyconą aurą tego popołudnia: dla surferów warunki były wprost idealne.

CS16 CS17 CS18 CS19 CS20 CS21 CS22

La Côte Sauvage to jedno z moich ukochanych miejsc w Bretanii. Przyjedźcie tutaj, naprawdę warto!


Statystyki odwiedzin strony (dane Google Analytics)

Unikalni użytkownicy:

Wszystkie wyświetlenia strony:


Poprzedni artykułStuart Malutki i tajemniczy obraz
Następny artykułMikołajki na czarno i pomarańczowo
Bretonissime
Poznanianka, dzieląca życie z Francuzem i mieszkająca w Bretanii, o której pisze na dwujęzycznym blogu http://bretonissime.blogspot.fr/ Znajdziecie na nim również mnóstwo ciekawostek kulturowych i praktycznych informacji, które uchronią Was przed niejedną gafą nad Sekwaną i pomogą zrozumieć "Żabojadów". Jako magister filologii romańskiej, zapraszam również do kontaktu w sprawie lekcji francuskiego przez Skype oraz tłumaczeń.

1 KOMENTARZ

  1. pieknie! Widoki oceanu niemal jak widoki Atlantyku na zachodzie Irlandii. Jedynie linia brzegowa nieco inna :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj