Chiang Mai – „Róża północy”

0

Każdy kto myśli o podróży do Tajlandii w pierwszej kolejności kieruje się do Bangkoku – jednego z najczęściej odwiedzanych miejsc w kraju oraz na świecie.

Chiang Mai fosa wokół Starego Miasta

Mieszkam w Chiang Mai już dwa lata. Dlaczego właśnie Chiang Mai?

Stolica Tajlandii w 2012 roku została ogłoszona przez MasterCard najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem na świecie, gdyż wtedy to Bangkok odwiedziło prawie 16 mln turystów. O zwycięstwie zadecydowała tylko niewielka przewaga nad Londynem.

My jednak wybraliśmy drugie co do popularności miasto Chiang Mai, leżące w północnej części państwa w odległości ok. 700 km od stolicy kraju – Bangkoku.

Dlaczego właśnie Chiang Mai? Z dużym uproszczeniem można powiedzieć, że im dalej na północ od Bangkoku, tym chłodniej, taniej oraz milsi ludzie a przede wszystkim bardziej zróżnicowana i smaczniejsza kuchnia.

 

Nazwa Chiang Mai (a dokładnie: Nopburi Srinakornping Chiangmai) oznacza „nowe miasto”, choć w rzeczywistości liczy ono ponad 700 lat. Zostało założone 12 kwietnia 1296, przez króla Państwa Miliona Pól Ryżowych (Lan Na).

Miasto zamieszkuje ok 170 tys. osób, z czego 80% to Tajowie, a pozostały procent stanowią obcokrajowcy, głównie Europejczycy i Amerykanie. I ku mojemu zdumieniu coraz więcej spotykam Polaków :).

Stolica regionu jest także nazywana Różą Północy, co idealnie odzwierciedla jej urodę. Nie brak w niej obsypanych przepięknym, egzotycznym kwieciem ogrodów.

Wszechobecne orchidee w setkach odmian i kolorów:

 DSC_0048 (3)

 oraz tysiące innych egzotycznych kwiatów:

DSC_0054 (2)

 DSC_0045 (4)

 DSC_0063 (3)

 Do głównych atrakcji turystycznych Chiang Mai należą ponad trzy setki świątyń. Jeśli więc zamierzacie odwiedzić to piękne miasto warto zatrzymać się na dłużej, gdyż jest co zwiedzać.

Świątynia Doi Suthep:

  DSC_0879

Wat Chedi Luang:

DSC_0100 (3)

 Miasto Chiang Mai leży w dolinie, na płaskim terenie na wysokości 316 metrów nad poziomem morza, otoczone górami i obszarami wiejskimi i jest o wiele bardziej zielone i spokojniejsze niż stolica.
 Widok z Doi Suthep na Chiang Mai:DSC_0015 (2)

Nieopodal Chiang Mai można zobaczyć tajemnicze jaskinie krasowe, tropikalne lasy (z drzewami tekowymi), rozległe parki narodowe oraz bajeczne wodospady.

Namtok Bua Tong – 3 stopniowy wodospad w dzielnicy Phrao:

Bua Tong Waterfall

10-stopniowy wodospad Mae Sai:

DSC_0447

Chiang Mai stanowi doskonałą bazę wypadową do dalszych wycieczek, tutejsze lotnisko obsługuje loty krajowe i międzynarodowe.

Każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie i  na pewno nie będzie się nudzić, tak jak my.


Statystyki odwiedzin strony (dane Google Analytics)

Unikalni użytkownicy:

Wszystkie wyświetlenia strony:


Poprzedni artykułParyżanki
Następny artykułKRIEK – wiśnia na piwnym torcie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj