Gdzie jest zima?

0

Pytanie pojawia się w dniu astronomicznej Zimy… Odpowiadając najprościej „okopała się” na Grenlandii, w Kanadzie, Alasce i na Syberii -:) 2015 pobił rekord 2014 i jest  najcieplejszym rokiem w historii pomiarów. Czy za brak zimy odpowiada globalne ocieplenie? Z konferencji klimatycznej w Paryżu wynika, że TAK. Czy odpowiada za to człowiek? Na tej samej konferencji nikt nie miał wątpliwości. Tymczasem zamieszczamy zdjęcie, które odpowiada na pytanie: gdzie jest zima? Fioletowe obszary to właśnie ONA -:)

Przechwytywanie

Doktor Joanna Remiszewska-Michalak, fizyk atmosfery odwołała zimę w TVN-ach, mało tego stwierdziła, że kolejne Święta też będą bez śniegu i mrozu. Wszystko przez to, że Atlantyk latem bardzo się nagrzał i teraz powoli oddaje ciepło, z tego powodu Europa przestawiła się na cyrkulację zachodnią, a syberyjskie wyże siedzą u siebie.

Podajemy też link do strony, z której korzysta amerykańska służba meteorologiczna. Świetne narzędzie dla wszystkich, którzy np. nie lubią oglądać prognoz w telewizji.

No i na koniec TU znajdziecie fajne filmiki NASA pokazujące ocieplenie klimatu, wzrost CO2 itp.

 


Statystyki odwiedzin strony (dane Google Analytics)

Unikalni użytkownicy:

Wszystkie wyświetlenia strony:


Poprzedni artykułPrezenty na ostatnią chwilę
Następny artykułŚladem bułgarskiego szamana – okolice Yglen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj