Ciekawe miejsca w świecie i w internecie. Polonica.hu

0
Strona polonica.hu jest zbiorem informacji na temat polskich miejsc na Węgrzech. Chodzi o tablice, instytucje, kościoły, pomniki, cmentarze itd. Autorzy projektu piszą o nim tak:

Serwis Polonica.hu powstał z inicjatywy Ambasady RP w Budapeszcie, ale chcemy by był to nasz wspólny projekt. Jego celem jest zebranie i skatalogowanie miejsc związanych z Polską i Polakami na Węgrzech. Nasze relacje i przede wszystkim przysłowiowa już przyjaźń polsko-węgierska mają piękną, tysiącletnią tradycję. Jej dowody coraz częściej nikną jednak w ludzkiej pamięci – projektem Polonica.hu chcemy zachować chociaż materialne pamiątki obecności Polaków na przyjaznych im Węgrzech.

Chcemy, by serwis Polonica.hu był bazą, może nawet swoistą encyklopedią polskiej obecności na Węgrzech. Każdą związaną z naszym krajem pamiątkę będziemy starali się umieścić na stronach internetowych z właściwym opisem i zdjęciem oraz lokalizacją na mapie. To zadanie ogromne i liczymy tu na współpracę wszystkich, którzy czują się z Polską związani – węgierskiej Polonii, Polaków mieszkających czy pracujących na Węgrzech, Węgrów darzących Polskę sympatią i wszystkich, którzy chcą z nami współtworzyć Polonica.hu.

Nasz serwis można nazwać wręcz społecznościowym i liczymy, że społeczność wokół niego powstanie. Mamy ambicję stać się swoistą Wikipedią polskich śladów na Węgrzech – nie uda się to bez Waszej pomocy, na którą bardzo liczymy.

Pomysł super. Wikipediowy, trochę podobny do projektu Otwarte zabytki, o którym pisałem kiedyś.

Park przy synagodze na placu Erzsébet

Projektowi życzę długiego i owocnego życia! A swoją drogą co by było gdyby powstała taka mapowa baza danych obejmująca cały świat?


Statystyki odwiedzin strony (dane Google Analytics)

Unikalni użytkownicy:

Wszystkie wyświetlenia strony:

Poprzedni artykułSylwester na spontanie: chodźmy na Plac Czerwony!
Następny artykułMalaria w praktyce – poradnik
Jeż Węgierski
Jerzy Celichowski mieszka na Węgrzech od 1991 roku. Bloga Jeż Węgierski z podtytułem Moje zdziwienia budapeszteńskie prowadzi od grudnia 2004 roku. Jeż Jerzy okazjonalnie pisze również dla prasy, głównie polskiej. http://jezwegierski.blox.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj