Rodzaje gniazdek elektrycznych.

1

Moi Drodzy, bardzo ważna informacja dla tych, którzy się do Szwajcarii wybierają. Otóż mamy tu troszkę inne gniazdka elektryczne, które niechętnie przyjmują wtyczki europejskie. Wygląda to tak:

Najwygodniejszym i najprostszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w przejściówkę, którą widzicie na poniższym zdjęciu. My za swoją zapłaciliśmy 4,5 CHF. Wystarczy jedna taka przejściówka, europejski przedłużacz z wieloma gniazdami i problem, choćby stanowisk komputerowych i funkcjonujących przy nich sprzętów, rozwiązany! :)

Druga z przejściówek, która służy do włożenia szwajcarskiej wtyczki do europejskiego gniazdka.

 W całym kraju używany jest prąd 230 V, 50 Hz.

Bolce z europejskich wtyczek z uziemieniem są grubsze i nie wejdą do szwajcarskich gniazdek.

 


Statystyki odwiedzin strony (dane Google Analytics)

Unikalni użytkownicy:

Wszystkie wyświetlenia strony:


Poprzedni artykułChildren in Need brytyjska WOŚP
Następny artykułSzok kulturowy za granicą
Anna Paszkowiak
Rodowita wrocławianka, w Szwajcarii od 2013 roku. Z wykształcenia pedagog, z zamiłowania blogerka. Otwarta na nowe kontakty, miłośniczka literatury, kotów i sypanej herbaty. Kolekcjonerka pozytywnych chwil w życiu, magnesów z podróży, pocztówek z całego świata i słoni z różnego tworzywa. Uwielbiam gotować, podróżować i spędzać czas z najbliższymi. Jestem dobrym słuchaczem, co wynika z aktywnego zainteresowania różnymi dziedzinami psychologii. Staram się być dobrym człowiekiem :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj