Festiwal Kwiatów w Chiang Mai

0

Raz do roku, na początku lutego ulice Chiang Mai rozkwitają tęczą kolorów. Wtedy to organizowany jest 'Festiwal Kwiatów’ (ang. Flower Festival).

 Festiwal Kwiatowy w Chiang Mai

Tajowie z kilkudziesięciu okolicznych wiosek, przedstawiciele organizacji rządowych, szkół, urzędów oraz instytucji prywatnych konkurują w kreowaniu jak najpiękniejszej i najokazalszej platformy kwiatowej.

Spektakularne i skomplikowane figury w kształcie smoków, zamków, gór itd. wszystko to pokryte główkami kwiatów i przyozdobione kompozycjami kwiatowymi, przemierza głównymi ulicami miasta.

Na szczycie każdej platformy siedzą piękne dziewczyny ubrane w tradycyjne kostiumy z północnej Tajlandii .

Każda grupa prezentuje swoje stroje, platformy przyozdobione żywym kwieciem, tańce lub układy taneczne często połączone z występem muzycznym orkiestr lub innych grup muzycznych.

Procesja powoli przemierza ulicami miasta, które są wypełnione tłumem ludzi dopingujących uczestników.

Procesja w końcu dociera do parku miejskiego Suan Park Buak gdzie ogłaszani są zwycięzcy konkursów na najpiękniejszą platformę, strój, występ muzyczny lub taneczny oraz najbardziej popularny konkurs Miss Flower Festival.

Na terenie parku organizowane są również konkursy w kategoriach kwiatów , owoców i warzyw, od bukietów po miniaturowe ogrody.

Znajdują się tam także setki straganów sprzedających wszystko, co można sobie wyobrazić.

Jest to doskonała okazja aby doświadczyć tego co Tajowie potrafią robić najlepiej czyli jak organizować imprezy oraz jak się bawić z przyjaciółmi i rodziną .

Jeśli więc znajdziesz się w Chiang Mai w czasie festiwalu nie zapomnij aparatu fotograficznego gdyż na pewno warto zarejestrować to niesamowicie kolorowe święto.

Festiwal jest bardzo popularny i hotele są zazwyczaj dość pełne, więc jeśli planujecie przyjazd na początku lutego to radzę rezerwować z wyprzedzeniem .

My mieliśmy zaszczyt już po raz drugi uczestniczyć w tym spektakularnym widowisku i na pewno nie przeoczymy następnych.

Zobaczcie galerię:

 

 


Statystyki odwiedzin strony (dane Google Analytics)

Unikalni użytkownicy:

Wszystkie wyświetlenia strony:


Poprzedni artykułKRIEK – wiśnia na piwnym torcie
Następny artykułJak głosują Grecy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj