5 najpopularniejszych rosyjskich drinków ;)

0

Przyjechał do nas w odwiedziny do Nowej Moskwy przyjaciel, Sierioga (ten od Kamczatki). Zakupił w Pieriekriostku Bailey’s, śmietanę, wódkę, whisky i mleko. Byłam ciekawa, co zamierza z tym robić. Oniemiałam, kiedy wszystko zmieszał i pił, pojękując z zachwytem. Ja się skusić nie dałam, ale słynny White Russian (albo Russian White, albo Biały Ruski) zainspirował mnie do napisania tego postu o najpopularniejszych rosyjskich drinkach alkoholowych czyli koktajlach. Oczywiście z przymrużeniem oka ;)

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o piciu, sięgnijcie po książkę Wieniedikta Jerofiejewa Moskwa-Pietuszki. Przeczytałam ją dość dawno, ale do tej pory myślę o ukrytym sensie. Choć oczywiście na pierwszym planie to studium pijaństwa. A kiedy byłam w Mołdawii, na 200 km drogi Kiszyniów-Cupcini, którą pokonywałam tam i z powrotem raz w tygodniu, towarzyszył mi genialny Roman Wilhelmi z audiobookiem Moskwa-Pietuszki właśnie.

Moskwa-Pietuszki
Moskwa-Pietuszki

Wybrałam dla Was 5 podobno najpopularniejszych rosyjskich drinków.

1. White Russian.

White Russian
White Russian

Co ciekawe, koktajl ten powstał nie w Rosji, a za granicą, w latach 30-tych XX-ego wieku, nazwą nawiązując do emigrantów-białogwardzistów. Początkowo zresztą nazywał się Białą Niedźwiedzicą. Spopularyzował go film braci Cohen Big Lebowski. Wielbiciele tego filmu twierdzą, że muszą robić sobie tego drinka w tym samym momencie co główny bohater, żeby właściwie wczuć się w klimat.

Składniki (na 1 koktajl):

– wódka 50ml

– kawowy likier Kalua 25ml

– śmietana 25ml

– lód

Efekty : no dużo się tego wypić nie da… Podejrzewam, że tłusta śmietana działa jak zakąska i osłabia działanie alkoholu.

2. Koktajl Stuknij Niedźwiedzicę.

Składniki (na 12 porcji):

– 60 flakonów mandżurskiej nalewki z apteki

– 20 opakowań Alka-Setzer

– 1 l spirytusu lub bimbru (samogonki)

– butelka lemoniady

– karton soku brzoskwiniowego

Efekty: po 20 minutach od wypicia pojawia się niepohamowana żądza seksu i nawet niedźwiedzica z lasu wydaje się najpiękniejszą krasawicą.

3. Koktajl Kaczka po pekińsku.

Składniki:

– 500g przecieru pomidorowego

– 1 l wódki

– 22 żółtka z kurzych jaj

Przygotowanie: przecier pomidorowy i 10 żółtek równomiernie zmieszać z wodą. Pozostałe żółtka położyć na dno szklanek i zalać drinkiem. Jeśli jest dobrze wymieszany, to żółtka zostaną na dnie.

Efekty:drink i zakąska w jednym, brak zapachu alkoholu i negatywny wynik na alkomacie. Niestety nie znalazłam zdjęcia – trzeba będzie przyrządzić ten koktajl na żywo.

Przepis na Łzy Komsomołki
Przepis na Łzy Komsomołki

4. Koktajl Łzy Komsomołki.

Składniki:

– lawenda – 15g

– werbena – 15g

– woda kolońska Leśna woda – 30g

– lakier do paznokci – 2g

– płyn do płukania ust – 150g

– lemoniada – 150

Składniki mieszać 20 minut łodygą wiciokrzewu.

Faktyczne Łzy Komsomołki
Faktyczne Łzy Komsomołki

W runecie roi się od radzieckich przepisów na alkoholowe drinki z użyciem … spirytusu technicznego. Ja jednak zdecydowanie odradzam.

A który koktajl rosyjski jest naj naj najpopularniejszy na świecie? Oczywiście:

5. Koktajl Mołotowa
na który przepisu chyba dawać nie muszę :)

molotov-glav

 

 

Zdjęcia: runet


Statystyki odwiedzin strony (dane Google Analytics)

Unikalni użytkownicy:

Wszystkie wyświetlenia strony:


Poprzedni artykuł17 aforyzmów Fainy
Następny artykułChangBaiShan, czyli wulkan cz.1
Natalia
Menedżer międzynarodowy i specjalista handlu zagranicznego przede wszystkim w branży spożywczej; wielbicielka literatury, podróży i zumby, a także Polski XX-lecia międzywojennego. Jak również Rosji i Moskwy, w której mieszkała kilka lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj