Największy wodospad na świecie w Laosie?

0

Laos jest krajem, o którym wciąż bardzo mało wiemy. Tyle niezbadanych miejsc i nieodnalezionych skarbów.

Wiele tych niesamowitych cudów natury jest ukryta w niedostępnej dżungli. Północna-wschodnia cześć Laosu jest szczególnie niebezpieczna do eksplorowania ze względu na niewybuchy.

Kto więc wie, co się jeszcze kryje na tym nieznanym lądzie?

Ostatnio w lokalnej gazecie odkryłam bardzo ciekawy artykuł. Tytuł głosił, że wodospad Khonphapheng został uznany za największy wodospad na świecie.

Wodospad Khonphapheng  znajduje się w prowincji Champassak przy wyspie Don Khon na Mekongu. Według WWD (World Waterfall Database), laotański wodospad został uznany za największy pod względem szerokości.

Jak podaje strona wodospad ma aż 10,783 metrów szerokości. Nie jest to jednak jeden wodospad, a raczej seria wodospadów i prądów, gdzie rzeka Mekong dzieli się na 7 ogromnych kanałów i setki mniejszych.

Wodospad jest wysoki na około 21 metrów, ale zmierzony pod względem szerokości od jednego do drugiego krańca osiąga niesamowite 10 kilometrów, przez co jest najszerszym wodospadem na naszej planecie.

W porze deszczowej poziom wody w Mekongu tak znacznie się podnosi, że cały wodospad zostaje pochłonięty przez ogrom wody.


Statystyki odwiedzin strony (dane Google Analytics)

Unikalni użytkownicy:

Wszystkie wyświetlenia strony:


Poprzedni artykułRosyjski system miar i wag
Następny artykułWyspa Rab
Aleksandra
Latem 2012 roku zamarzyła mi się przeprowadzka do Azji. Kiedy przeglądałam oferty pracy w internecie, o Laosie nie wiedziałam prawie nic. Los sprawił, że to właśnie ten kraj jako pierwszy otworzył dla mnie swoje drzwi. Kilka rozmów na Skypie z przyszłym pracodawcą i miesiąc później byłam już w Wientianie, stolicy Laosu. Do Laosu zabrałam ze sobą jeszcze dwie osoby, min. swoją córkę. Nie tylko przeprowadziliśmy się do kraju, którego nie znaliśmy, ale również po raz pierwszy postawiliśmy kroki na Azjatyckiej ziemi. Od tego momentu podróże stały się moim nałogiem a blog Laotańskie Opowieści to moje życie, podróże i przygody w Laosie oraz zbiór praktycznych informacji. http://laotanskieopowiesci.blogspot.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj