Polska Festival na Javie !!!

0

 

Już w  nadchodzący poniedziałek w jawajskiej Dżakarcie odbędzie się kultowa, tropikalna  impreza polonijna, największy polski festiwal pomiędzy Singapurem a Australią  pierwszy w historii „Polska Festival” w Republice Indonezji !! Przez cały tydzień mieszkańcy stolicy Indonezji będą mieć okazję spróbować Polski w pełnym tego słowa znaczeniu. Polska Festival okraszą pokazy popularnych polskich filmów. Indonezyjczycy obejrzą następujące obrazy z pod znaku Kino Polska:

Dywizjon 303, Bogowie, Planeta Singli, i Kamerdynera.

Będzie wystawa azjatyckich (i nie tylko) prac artysty grafika Michała Rygielskiego z UMK w Toruniu, oraz pokaz polskiego wesela w regionalnych strojach krakowskich.

Dodatkowo w galerii handlowej PIK Avenue, wystawiać się będą polscy producenci, pukający ze swoimi produktami do drzwi rynku indonezyjskiego oraz Ci, którzy już na nim funkcjonują. Zaprezentują się między innymi Łowicz, Inglot, Kiewbaski, piwo Polanin i wiele wiele innych.

No a w przyszły weekend kulminacja festiwalu czyli to co Polonia lubi najbardziej : degustacja polskiej wódki, pierogówi kiełbasy.

Polska Festival odbędzie się w PIK Avenue, North Jakarta (od poniedziałku 18-tego do niedzieli 24-tego marca.

Patronat nad Imprezą objęła Ambasada Polski w Dżakarcie oraz PAIH (Polska Agencja Inwestycji i Handlu).

Warto również dodać, iż pomysłodawcą i organizatorem całego Przedsięwzięcia jest mieszkający w Indonezji od ponad dekady  Bartek Wąsik.


Statystyki odwiedzin strony (dane Google Analytics)

Unikalni użytkownicy: 14

Wszystkie wyświetlenia strony: 16

Unikalne wyświetlenia strony: 14


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj